KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14855068
nr 1485 5068
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 80, Blomsteräng. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 66x55 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:42:20
100 kr
150 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason